Překlady ruštiny - spolehlivá magistrála do ruské duše

Překonáváme bariéry ruského jazyka při neformálních událostech i oficiálních formalitách. Naši dlouholetí překladatelé a tlumočníci ruštiny pro vás vyřídí každou zakázku. Na míru. Spolehlivě. Včas.

Ačkoliv mnozí z nás pamatují povinnou ruštinu ze školních lavic, bez pravidelného procvičování tento slovanský jazyk ustupuje. A je to škoda, protože ruský jazyk hýbe světem. V obchodu, kultuře i politice. Proto v agentuře Překlady s.r.o. na zakázkách spolupracujeme výhradně s profesionálními překladateli a tlumočníky ruského jazyka.

Překládáme obousměrně. V kombinaci čeština-ruština nebo jiné. Poradíme si s překladem odborného textu do ruštiny, úředními listinami nebo třeba technickou dokumentací. Nezávaznou kalkulaci překladu z/do ruštiny od nás získáte zdarma. Pro přesnou představu o ceně a termínu vyhotovení překladu nás kontaktujte zde.

Vaše dotazy k překladům nebo tlumočení ruského jazyka zodpovíme každý den. Pište nebo volejte. Rádi pomůžeme.

Cyrilice místo latinky - tajemné písmo nejen pro Rusy

Schválně. Jestlipak víte, co se skrývá za následujícími písmeny ruské cyrilice? “Ну, погоди!

Na první pohled je jasné, že nejde o latinku - nejpoužívanější písmo světa. Ruský jazyk se zapisuje cyrilicí, která má své kořeny v řečtině. S cyrilicí se dnes nesetkáte jen v ruském jazyce, ale také v dalších slovanských i neslovanských jazycích. Postupným vývojem cyrilice vznikly národní abecedy tzv. azbuky. Jednotlivé znaky azbuk se proto často liší - národ od národu. Někdy jen tvarem písmen, jindy i výslovností.

Tip Překlady s.r.o.: Dostal se vám do ruky originál psaný cyrilicí, který byste potřebovali přeložit, ale nevíte, zda se jedná o ruskou nebo třeba ukrajinskou cyrilici? Zašlete nám text, my vám poradíme. Kromě ruštiny totiž nabízíme také překlady ukrajinštiny.

Proč se učit rusky? - 3+1 odměna pro ty, kdo to zkusí

Kdo se naučí ruskou azbuku a osvojí si ruštinu, zaslouží odměnu. A že jich ruština nabízí hned několik. Díky znalosti nového jazyka se můžete těšit na nové zážitky, kulturní obohacení nebo dokonce zvýšení finančních příjmů. Přečtěte si náš výběr, a třeba objevíte důvod, proč začít s ruštinou ještě dnes.

1. Cestování bez obav se světovým jazykem. Při počtu rodilých mluvčích přesahujícím 270 milionů je ruský jazyk světový konkurent angličtiny. Ruština je oficiálním jazykem ve více než 10 zemích, takže se domluvíte třeba i v Izraeli, Finsku nebo Mongolsku. Samotné Rusko je natolik krásné, že vás třeba zláká nezapomenutelná Transsibiřská magistrála - železniční trať, která vás bez přestupu dostane z Moskvy až do Vladivostoku.

2. Vydělejte na tom. Nové zaměstnání, noví klienti, nové zakázky. V Česku je mnoho firem ve vlastnictví Rusů, můžete se zde ucházet o práci v mnoha oborech. Od technických, přes zdravotnictví až po marketing. Provozovatele hotelů nebo restaurací bude zajímat přiblížení se ruským turistům. Pokud jste firma a chcete obchodovat s Ruskem, máte rovněž dobrý důvod pro znalost jazyka.

3. Nový jazyk snadno a rychle díky podobnosti s češtinou. Ano, je to tak, ruština je slovanský jazyk podobně jako čeština nebo slovenština. Ověřte si to na ruských filmech nebo seriálech s titulky;) Překonáte-li úskalí odlišného písma a natrénujete si výrazný přízvuk, brzy porozumíte. Pozor ale na některé zdánlivě stejné ruské výrazy, znějí stejně ale mohly by vás přivést do nepříjemných situací.

4. Zbavte se předsudků a poznejte Rusko s jeho bohatstvím. Je všechno, co média nebo politici tvrdí o Rusku, pravda? Jak se žije Rusům doma, jak se vaří ruská národní jídla a jak poznat nádherná místa východu, která v turistických průvodcích nenajdete? Díky ruštině možná navážete nová přátelství, obohatíte se blízkým setkáním s jinou kulturou nebo vystoupíte ze své komfortní zóny (Co třeba outdoorový trip s kamarády na Sibiř?).

Rádi byste zakusili výhody znalců ruského jazyka hned, ale rusky neumíte?
Naši překladatelé a tlumočníci jsou tady pro vás,
kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

Nejčastěji poptávané překlady z/do ruštiny

Překlady a tlumočení ruštiny u nás objednávají firmy, veřejní činitelé i soukromé osoby. Pravidelně řešíme následující překlady:

  • Soudně ověřené překlady - všechny úřední listiny rodným listem počínaje, přes oddací list oddací až po list úmrtní. Doklady o ukončeném studiu (vysvědčení, diplomy, atd.)
  • Technické překlady - odborně přeložené manuály, návody, výkresy, technické dokumentace.
  • Právní překlady - přesné překlady smluv nebo právních podkladů, výpisy z obchodního nebo živnostenského rejstříku, atd.
  • Všeobecné překlady - od pár slov, přes pár řádků abstraktu k diplomové práci až po jídelní lístek nebo turistickou příručku

Překlady to pro nás nekončí. V případě zájmu dokážeme - díky dlouhodobé spolupráci s rodilými Rusy - zařídit kvalitní korekturu ruského překladu. Nezávaznou kalkulaci překladu nebo korektury pro vás uděláme zcela zdarma.

Kombinace ruštiny a dalších jazyků?

Protože se ruština používá v mnoha zemích světa, možná oceníte rozšířenou nabídku překladů. Kromě obousměrných překladů ruštiny a češtiny dokážeme zprostředkovat také překlady ruštiny v kombinaci s jinými jazyky. Mezi nejčastěji poptávané překlady patří následující jazykové kombinace:

  • ruština/angličtina
  • rruština/ukrajinština
  • rruština/čínština
  • rruština/maďarština
  • rruština/němčina
  • rruština/polština

Nevidíte zde kombinaci ruštiny a jazyka, z/do kterého potřebujete překlad? Nevadí, kontaktujte nás. Domluvíme se.

EXPRESNÍ PŘEKLADY RUŠTINY

Potřebujete zadat překlad na poslední chvíli? Není problém a možná se to ani nepromítne do ceny. Záleží především na rozsahu textů. Do 5 normostran se nemusíte bát žádných příplatků za expresní vyhotovení. Pošlete nám svoji poptávku do 12:00 a pak už jen očekávejte nacenění.

Tlumočení ruštiny, které teče proudem jako vodka

Při kontaktu s rodilými Rusy přijde vhod tlumočení ruštiny, které vám pomůže soustředit se na průběh obchodního jednání, svatebního obřadu nebo třeba mezinárodní konference. Konsekutivně nebo simultánně? Domluvíme se.

Máte specifická přání? Kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

K nejhlubšímu jezeru světa, do moskevského cirkusu
nebo za ruskou architekturou?

Vyrazte do Ruska! Ano jeďte tam, pokud můžete. Ze své vůle, z lásky k cestování nebo za obchodními partnery. Naše překlady a tlumočení ruštiny nikdy nenahradí osobní zážitky. Osobní dojem na ruského partnera uděláte nejlépe osobní zkušeností s jeho zemí.

Obchodní jednání můžete vést klidně v angličtině, ale ruština je vždy lepší volbou. Pokud si na to sami netroufáte, obraťte se na nás. Nic neodkládáme a už do jedné hodiny od poptání kalkulace pro vás připravíme cenovou nabídku. Při dlouhodobé spolupráci dokonce ceny překladů a tlumočení ruského jazyka přizpůsobíme tak, abyste byli dlouhodobě spokojeni.

OBJEDNAT PŘEKLAD NEBO TLUMOČENÍ RUŠTINY