Vietnamština. Xin chào!

Profesionální překlady ze vietnamštiny i do vietnamštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z vietnamštiny nebo do vietnamštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

vietnamština

Vietnamština - i v Čechách se domluvíte

Vietnamština, úřední jazyk Vietnamu, kterým na počátku 21. století hovořilo více než 70 milionů lidí. Patří k vietnamsko-muongské podvětvi vietské větve mon-khmerské rodiny. Nemá žádný jiný příbuzný jazyk, a proto vykazuje celou řadu speficifických vlastností. S výjimkou skupiny odlišných venkovských dialektů, jimiž se mluví mezi městy Hue a Vinh, se většina vietnamských dialektů od sebe liší přibližně ve stejné míře jako dialekty angličtiny ve Spojených státech. Standardní jazyk vychází z mluvy vzdělaných lidí žijících v Hanoji a okolí. Velká část slovní zásoby vietnamštiny byla převzata z čínštiny a patrný je také vliv tchajských jazyků. Vietnamština je také uznána jako menšinový jazyk v České republice. Vietnamština se zapisuje v jednoslabičných slovech, a to nejsou přesně stanovená slova, ale spíše jakési významové jednotky. Teprve v kontextu nabývají na významu. A pak je důležitý přidaný tón. Ten význam dále specifikuje.

Po revoluci, která v roce 1954 ukončila francouzskou koloniální nadvládu, se vietnamština stala národním a úředním jazykem Vietnamské socialistické republiky, kde jí mluví většina obyvatel země. Ve Vietnamu se používá na všech úrovních vzdělávacího systému, včetně vysokého školství, pro veškerou oficiální i neoficiální komunikaci, ve sdělovacích prostředcích a v publikační činnosti. Vietnamština od 17. století používá polatinštěné písmo quoc ngu, což je důsledek právě francouzské koloniální nadvlády.

Nejčastější typy překladů z vietnamštiny a do vietnamštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z vietnamštiny i do vietnamštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z vietnamštiny nebo do vietnamštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z vietnamštiny nebo do vietnamštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z vietnamštiny nebo do vietnamštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Seznam našich referencí je dlouhý. Překladům se věnujeme mnoho let a naši spolupráci jsme vyprecizovali k dokonalosti. Překlady z vietnamštiny a do vietnamštiny umožňují našim zákazníkům snazší komunikaci v obchodě, nekomplikované porozumění a také lepší orientaci v místních zvycích. Vyzkoušejte nás a sami se přesvědčíte.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Vietnam je exotický a podmanivý zároveň.

Nezapomenutelné zážitky jsou ve Vietnamu všude. Je tu něco vznešeného: pohled na surrealistickou mořskou krajinu vápencových ostrovů z paluby tradiční džunky v zátoce Halong. Bezpočet nesmyslných situací, když vám například trvá až 10 minut, abyste v Hanoji přešli ulici skrz tsunami motorek a skútrů. Vietnam je podnětný na výlety - co třeba objevování nejúžasnějších jeskynních systémů na světě v národním parku Phong Nha-Ke Bang? A je také komický, když třeba potkáte moped s přívěsem naloženým chrochtajícími prasaty, který kličkuje po venkovské cestě.

Vietnam může být i kulinářská velmoc. Thajsko se sice může ucházet o prvenství, ale v jihovýchodní Asii se mu nic nevyrovná. Vietnamské jídlo je opravdu velmi dobré. Vietnamská kuchyně je neuvěřitelně jemná ve svých chutích a vyniká ve své rozmanitosti, a proto je pro cestovatele fascinujícím lákadlem - svědčí o tom nesčetné pouliční exkurze a školy vaření. Zásadní roli hraje geografie, kdy na severu čínské chutě ovlivňují polévky, koření podněcuje jižní kuchyni a bylinky a složité techniky jsou typické pro centrální pobřeží, které je právem vyhlášené jako epikurejské centrum Vietnamu. Na mnoha vietnamských regionálních trzích se můžete setkat s vesničany, ochutnat místní pokrmy a popíjet rýžové víno.

S námi se domluvíte i vietnamsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...