Turečtina. Iyi günler!

Profesionální překlady ze turečtiny i do turečtiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z turečtiny nebo do turečtiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

turečtina

Turečtina

Turečtina je hlavní člen turkické jazykové rodiny v rámci altajské jazykové skupiny. Turečtinou se mluví v Turecku, na Kypru a určitých částech Evropy a na Blízkém východě.

Moderní turečtina je potomkem osmanské turečtiny a jejího předchůdce, tzv. staré anatolské turečtiny, kterou do Anatolie zavedli seldžučtí Turci na konci 11. století n. l. Stará turečtina postupně absorbovala mnoho arabských a perských slov a dokonce i gramatických tvarů. Naopak turečtina dala světu slovo "yogurt" nebo "divan". Zajímavostí je, že naše turecká káva nemá nic společného s opravdovou kávou, co pijí Turci.

Po vzniku Turecké republiky v roce 1923 bylo arabské písmo nahrazeno latinkou (1928). Reformu jazyka iniciovala a podporovala turecká republikánská vláda. Navzdory sporům a odporu toto hnutí významně přispělo k očištění turecké slovní zásoby od cizích prvků. Vznikl v podstatě nový literární jazyk a starší jazyk brzy zastaral. Avšak i dodnes je možné se s arabským písmem v turečtine setkat, třeba při studiu na vysokých školách a nebo jiných specifických oblastech, kde je kladen důraz na širší rozhled.

Nejčastější typy překladů z turečtiny a do turečtiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z turečtiny i do turečtiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z turečtiny nebo do turečtiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z turečtiny nebo do turečtiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z turečtiny nebo do turečtiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Nebudeme vám mazat turecký med kolem pusy. Ale jedno je opravdu jisté - na překlady z turečtiny a do turečtiny jsme opravdoví odborníci. Kdo nás vyzkoušel, ten to potvrdil, však taky máme řadu referencí dlouhou jak turecké pobřeží. Podívejte se na všechna hodnocení našich zákazníků!

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Turecko kombineje epiku s lyrikou

Epická historie
Od starověkého přístavního města Efes (Efes) po vznosnou byzantskou kopuli Aya Sofya - Turecko má zkrátka více než slušný podíl na světoznámých památkách. Na této zastávce někdejší Hedvábné stezky zanechala svou stopu řada historických osobností i říší - včetně Římanů, Byzantinců a Osmanů. Poznávání jejich dědictví vás zavede od uzavřených komnat sultána a jeho harému v rozlehlém İstanbulském paláci Topkapı až po romantické a tajemné lykijské ruiny na středomořských plážích.

Lyrické krajiny
Rozmanitá krajina Turecka, od olivových hájů v Egejském moři až po východní stepi, je lyrickým prostředím pro mnoho velkých zřícenin. Nejkouzelnější scenérie země se nacházejí v asijské Anatolii, kde nádherné výhledy nabízí pobřeží Středozemního moře, nadpozemské skalní útvary "pohádkových komínů" a zvlněná údolí Kapadocie, vysokohorské pastviny pohoří Kaçkar a zlatavé pláže, jako je například 18 km dlouhá Patara. Turecká krajina ve vás zanechá nezapomenutelný dojem, ať už se usadíte kdekoliv a budete se kochat výhledem - třeba na horské jezero Eğirdir, nebo se rozhodnete prozkoumat kopcovité vnitrozemí na mnoha poloostrovech jihozápadního pobřeží.

S námi se domluvíte i turecky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...