Švédština. God dag!

Profesionální překlady ze švédštiny i do švédštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z švédštiny nebo do švédštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

švédština

Švédština - přímočarý minimalismus

Švédština je úřední jazyk Švédska a spolu s finštinou jeden ze dvou národních jazyků Finska. Švédština patří do východoskandinávské skupiny severogermánských jazyků. Do druhé světové války se jí mluvilo také v některých částech Estonska a Lotyšska. Na počátku 21. století mluvilo švédsky přibližně osm milionů Švédů. Je úzce příbuzná s norštinou a dánštinou.

Spisovný jazyk byl energicky pěstován jako symbol národní síly a v roce 1786 král Gustav III. založil Švédskou akademii. Standardní jazyk začal vznikat v 17. století a byl vytvořen především na základě nářečí Svea, jimiž se mluvilo ve Stockholmu a v okolí jezera Mälar, ale s některými prvky z nářečí Göta. Rozšířil se na úkor dánštiny dobytím jižních a západních provincií v 17. století. Poté, co Švédsko v roce 1809 postoupilo Finsko Rusku, se role švédštiny v této zemi postupně snižovala. Od získání nezávislosti v roce 1917 však Finsko přijalo švédštinu jako národní jazyk a vyučuje ji ve svých školách, ale používá ji méně než 6 % finského obyvatelstva. Švédsky mluví přibližně 90 procent obyvatel Švédska a švédsky psaná literatura je bohatá a význačná.

Nejčastější typy překladů z srbštiny a do srbštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z švédštiny i do švédštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad ze srbštiny nebo do srbštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit ze švédštiny nebo do švédštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením ze švédštiny nebo do švédštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Zkušenosti a pozitivní reference jsou na naší straně. I v překladech ze švédštiny a do švédštiny máme zkušenosti, víme co se sluší a patří a vyznáme se v lokálních specifikách. Ať již přijdete s jakýmkoliv textem, budeme si vědět rady.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Švédsko - tmavomodrá souostroví, polární záře, úžasná móda a design

Jen málo zemí je tak vzdělaných v oblasti designu jako Švédsko. Díky dokonalému vkusu a smyslu pro detail vypadá většina země jako z focení pro Wallpaper nebo Architectural Digest. Téměř každý ve Stockholmu zřejmě dostal pokyn "vypadat ostře", zatímco převaha neodolatelného nábytku, textilií a osvětlení v kavárnách, restauracích a domácnostech rozhodně přitáhne vaši pozornost. Švédský styl je zřídkakdy okázalý. Ve společnosti, která ctí střídmost, jednoduchost a praktičnost, jsou forma a funkce úzce propojeny. Při cestě do Švédska se připravte na oslavu pořekadla "v jednoduchosti je krása".

Přirozená velkolepost Po pravdě řečeno, to nejlepší na Švédsku je jeho přírodní bohatství. Chcete-li skutečně ocenit magnetismus této země, musíte opustit město. Ať už se plavíte přes souostroví na osamělý ostrov, nebo putujete po královské stezce lemované zasněženými horami, pocitu prostoru, samoty a svobody se vyrovná jen málokterý kout západní Evropy. A je jasné z jakého důvodu: Švédsko má jednu z nejnižších hustot zalidnění na kontinentu. Takže když si postavíte stan na pláži u Baltského moře nebo pojedete na saních pod polární září, nikdo si vás s největší pravděpodobstí ani nevšimne. Švédsko je severský sen.

S námi se domluvíte i švédsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...