Srbština. Dobar dan!

Profesionální překlady ze srbštiny i do srbštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z srbštiny nebo do srbštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

srbština

Srbština - blízká i vzdálená

Srbština patří do jihoslovanské skupiny indoevropských jazyků. Po rozpadu Jugoslávie se srbochorvatština, definovaná jako společný jazyk Srbů, Chorvatů, Bosňáků a Černohorců, oficiálně rozdělila na tři vzájemně srozumitelné jazyky - srbštinu, chorvatštinu a bosenštinu. Ačkoli se termín "srbochorvatština" přestal používat, je nadále předmětem sporů kvůli svým historickým, kulturním a politickým konotacím a kvůli nedostatku shody při definování toho, co se rozumí pod pojmem "jazyk". Stačí říci, že tyto jazyky jsou do značné míry artefakty politických, nikoliv jazykových rozhodnutí.

Východní část Jugoslávie (tj. Srbsko, Černá Hora, část Bosny a Hercegoviny) byla nábožensky a kulturně mapově odlišná od západní části země (tj. Chorvatska a části Bosny a Hercegoviny). Srbsko bylo pod osmanskou nadvládou, zatímco Chorvatsko pod rakousko-uherskou. Srbština a chorvatština se staly jedním jazykem v 19. století v rámci snahy o vytvoření nezávislého jihoslovanského státu (jug znamená "jih").

Ačkoli se srbština, chorvatština a bosenština v řadě ohledů liší, tyto rozdíly nebrání vzájemné srozumitelnosti a ve skutečnosti nejsou tak velké jako rozdíly uvnitř samotných jazyků. Není to překvapivé, protože neustálé migrace slovanského obyvatelstva během pěti set let turecké nadvlády vytvořily složitou škálu místních dialektů, které překračují nověji stanovené státní hranice.

Nejčastější typy překladů z srbštiny a do srbštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z srbštiny i do srbštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad ze srbštiny nebo do srbštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit ze srbštiny nebo do srbštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z srbštiny nebo do srbštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Proč nás nevyzkoušet. Jen směle do toho, tak jak to zkusili zákazníci před vámi. Právě díky tomu jsme si vysloužili skvělé reference a neustále se zdokonalujeme. Překlady ze srbštiny i do srbštiny nejsou ojedinělé a my vám rádi ukážeme naši profesionalitu.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Srbsko - stojí za návštěvu

Rozmanité, pohostinné a zatraceně zábavné - vše, co jste o Srbsku nikdy neslyšeli, je pravda. A co je nejlepší, tato vnitrozemská země v srdci Balkánu je stále ještě mimo turistické trasy. Přestože divokého srbského ducha ztělesňuje prvotřídní noční život v Bělehradě a velkolepý festival EXIT v Novém Sadu, když se podíváte za hranice těchto historických metropolí, objevíte směs kultur a nezkaženou přírodu, která je ideální k prozkoumání.

Ale i srbský venkov má své kouzlo. Secesní městečko Subotica si libuje ve svém rakousko-uherském dědictví, v bohémském Niši se ozývá klapot romských koňských povozů a Novi Pazar s minarety se dotýká nejposvátnějších srbských pravoslavných klášterů. Založené vinařské oblasti a termální lázně rozkládající se na kopcích sahají až do římských dob. Na svazích Kopaoniku, Zlatiboru a Staré Planiny se snoubí starobylé tradice s aprés-ski blingem, zatímco super-scénické národní parky Tara a Đerdap překypují možnostmi pěší turistiky, cyklistiky, raftingu a kajaku. Srbsko nabízí více, než by se dalo čekat a ještě se u toho dobře pobavíte.

S námi se domluvíte i srbsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...