Slovinština. Dober dan!

Profesionální překlady ze slovinštiny i do slovinštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z slovinštiny nebo do slovinštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

slovinština

Slovinština

Slovinština je jihoslovanský jazyk psaný latinkou, kterým se mluví ve Slovinsku a v přilehlých částech Rakouska a Itálie. Z gramatického hlediska si slovinština kromě jednotného a množného čísla zachovává tvary vyjadřující dvojí číslo (dvě osoby nebo věci) u podstatných jmen a sloves. Slovinština má velkou nářeční variabilitu; někteří badatelé rozlišují až 46 jednotlivých dialektů.

Ačkoli nejstarší písemný záznam ve slovinštině se nachází ve freisingských rukopisech z doby kolem roku 1000 n. l., obecně se v tomto jazyce psalo až v době reformace, kdy protestanti překládali Bibli a psali traktáty ve slovinštině. Na konci 18. století se objevil římskokatolický překlad bible ve slovinštině a v prvních letech 19. století následovaly gramatiky jazyka; v polovině 19. století se již používal standardní spisovný jazyk. Slovinština je úzce spřízněna se svým východním sousedem, srbochorvatštinou, od níž se oddělila mezi 7. a 9. stoletím n. l.

Slovinština je pro všechny Slovany snadná na komunikaci a dorozumění se, přesto však ne vše je tak jednoduché, jak se zdá. Naši překladatelé vám pomůžou s důležitými dokumenty nebo přetlumočí obchodní jednání.

Nejčastější typy překladů z slovinštiny a do slovinštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z slovinštiny i do slovinštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad ze slovinštiny nebo do slovinštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit ze slovinštiny nebo do slovinštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením ze slovinštiny nebo do slovinštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Je dobré se vyznat a ve správný moment říci to správné. A my jsme v tom opravdu dobří. Překlady ze slovinštiny a do slovinštiny máme v malíčku a díky tomu se nám hromadí skvelé reference.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Slovinsko - krása, ze které vám spadne čelist

Slovinsko, pozemský ráj zasněžených vrcholků, tyrkysově zelených řek a pobřeží v benátském stylu, obohacuje své přírodní poklady harmonickou architekturou, okouzlující venkovskou kulturou a vytříbenou kuchyní.

Od strmých vrcholků Julských Alp a podzemního kouzla Postojnských a Škocjanských jeskyní přes jiskřivá smaragdově zelená jezera a řeky až po krátké, ale sladké pobřeží Jaderského moře - malé Slovinsko má opravdu všechno. Neuvěřitelná směsice podnebí přináší teplý středomořský vánek až do podhůří Alp, kde může sněžit i v létě. A vzhledem k tomu, že více než polovinu jeho celkové rozlohy stále pokrývají lesy, Slovinsko o sobě nejen tvrdí, že je "zelené", ale je skutečně jednou z nejzelenějších zemí na světě.

Slovinsko je především outdoorovou destinací. Seznam nabízených aktivit je nekonečný, mezi nejoblíbenější patří lyžování, pěší turistika v horách a stále častěji také cyklistika. Rychlé řeky jako Soča přímo volají po sjíždění na raftech a je zde dostatek příležitostí vyzkoušet si i specifičtější aktivity, jako je jízda na koni, létání balónem, speleologie a canyoning. Pokud vám to všechno připadá příliš akční, můžete se kdykoli vydat na pobřeží a opalovat se na Jadranu.

S námi se domluvíte i slovinsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...