Poctivé překlady slovenštiny od srdce

Z úcty ke společným československým kořenům překládáme a tlumočíme slovenštinu jako by to byl náš mateřský jazyk. Ze slovenštiny i do slovenštiny přeložíme cokoli. V případě zájmu zařídíme také tlumočení slovenštiny.

Jako česká překladatelská agentura máme ke slovenštině blízko. Přestože si se Slováky vzájemně rozumíme i bez tlumočení, spolupracujeme s profesionálními překladateli a tlumočníky slovenského jazyka.

Překládáme obousměrně. V kombinaci čeština-slovenština nebo jiné. Poradíme si s kompletním překladem webu do slovenštiny, úředními listinami nebo třeba technickou dokumentací. Nezávaznou kalkulaci překladu z/do slovenštiny od nás získáte zdarma. Pro přesnou představu o ceně a termínu vyhotovení nás kontaktujte zde.

Vaše dotazy k překladům nebo tlumočení slovenštiny zodpovíme každý den. Pište nebo volejte. Rádi pomůžeme.

Pro Čechy skoro mateřština, pro svět málem Slovinština

Jak je možné, že se Češi a Slováci dodnes bez problémů dorozumí? Za vzájemnou srozumitelnost češtiny a slovenštiny může jak podobnost obou jazyků, tak míra kontaktu mezi těmito jazyky. Za dob Československa byly oba jazyky ve velmi těsném, každodenním kontaktu. Čeština i slovenština zněly na živo, z televize, rozhlasu i novin až do roku 1993, kdy došlo k rozdělení Československa.

Následkem rozdělení Československa můžeme pozorovat, že se u mladší generace Čechů i Slováků postupně snižuje schopnost vzájemně si porozumět. A tak není divu, že se stále častěji setkáváme s překlady českých textů do slovenštiny a naopak. Příkladem je třeba oblíbený blog o vaření, který se autorka rozhodla přeložit do slovenštiny nebo kniha pro fanoušky slovenského youtubera - GOGO - kluk z internetu.

Pokud i vy potřebujete česko-slovenské nebo slovensko-české překlady, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

Slovenština a Slovinština? Jak si jen někdo může splést tyto dva jazyky?! Slovensko a Slovinsko jsou přece od sebe vzdáleny při nejmenším 200 km, v každém státě se hovoří originálním jazykem, Slovensko má Tatry, Slovinsko Jaderské moře a přesto! Pravidelně dochází k omylům, které netěší ani Slováky ani Slovince. Jak je to možné?

Za všechno může záměna písmenka “E” za “I”. V případě slovenštiny a slovinštiny je prohození písmen prvním krokem k nedorozumění. Příkladem jsou třeba úsměvné historky o velvyslancích Slovenska a Slovinska, kteří se setkávají jen, aby si vyměnili špatně doručenou korespondenci. Právě z důvodu chybně napsané adresy.

Věděli jste, že slovenština patří k západoslovanským jazykům, kdežto slovinština k jihoslovanským? Zajímavým rozdílem mezi slovenštinou a slovinštinou je třeba používání pomocného slovesa v minulém čase a to ve všech osobách. S tímto jevem se u slovenštiny ani češtiny nesetkáte, kdežto u slovinštiny (podobně jako u chorvatštiny) je to běžné.

Ujištění Překlady s.r.o.: Nebojte se! Při zadávání překladu z/do slovenštiny v našem formuláři nemůžete zvolit špatně. Při domlouvání zakázky si navíc vše ujasníme, a proto získáte překlad přesně v tom jazyce, jaký požadujete.

Nejčastěji poptávané překlady z/do slovenštiny

Překlady a tlumočení slovenštiny u nás objednávají jak fyzické osoby, tak firmy nebo třeba politické organizace. Pravidelně řešíme následující překlady:

  • Soudně ověřené překlady - rodné / oddací / úmrtní listy, vysvědčení, diplomy, atd.
  • Technické překlady - manuály, návody, výkresy, technické dokumentace.
  • Právní překlady - smlouvy, veškeré právní podklady, výpisy z obchodního nebo živnostenského rejstříku, atd.
  • Všeobecné překlady - cokoliv vás napadne. Od kratičkého abstraktu k diplomové práci přes lokalizaci webu do slovenštiny až po turistické průvodce do kapsy.

Nezávaznou kalkulaci pro vás uděláme zcela zdarma. Následně vybereme překladatele nebo tlumočníka na míru vaší poptávce. Spolupracujeme s rodilými Slováky, kteří provedou korekturu překladu z/do slovenštiny na výbornou.

Kombinace slovenštiny a dalších jazyků?

Díky široké nabídce jazyků dokážeme kromě obousměrných překladů slovenštiny a češtiny zprostředkovat také překlady slovenštiny v kombinaci s jinými jazyky. Nejčastěji poptávané překlady tvoří následující jazykové kombinace:

  • slovenština/maďarština
  • slovenština/němčina
  • slovenština/angličtina
  • slovenština/polština
  • slovenština/ukrajinština
  • slovenština/ruština

Nevidíte zde kombinaci slovenštiny a jazyka, z/do kterého potřebujete překlad? Nevadí, kontaktujte nás. Domluvíme se.

EXPRESNÍ PŘEKLADY SLOVENŠTINY

V případě kombinace slovenštiny a češtiny si poradíme také s překlady zadanými pár dní před požadovaným termínem vyhotovení.

Dokonce za běžnou cenu pro vás přeložíme texty v rozsahu do 5 normostran. Stačí poptávku zadat před polednem (tj. do 12:00). Za příplatek pak získáte také expresní překlad z/do slovenštiny o rozsahu převyšujícím 5 normostran.

Tlumočení slovenštiny plynulé jako tatranská bystřina

Naši tlumočníci slovenštiny (často rodilí Slováci) prorazí každou jazykovou bariéru. Ať se jedná o svatební obřad, obchodní jednání nebo mezinárodní konferenci, slovenština poteče proudem. Simultánně nebo konsekutivně. Jak si jen račte přát. Naše tlumočení ani nepostřehnete a možná si sami osvojíte některá slovenská slovíčka.

Naozaj. / Doopravdy. ;)

Máte specifická přání? Kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Za slovenštinou na Slovensko nemusíte, ale zkrátka chcete

Díky našim překladům a tlumočení slovenštiny nemusíte opustit teplo domova ani kanceláře, a přesto se dostanete ke svému cíli. Jako agentura s československými kořeny vás však chceme ujistit, že překlad ani tlumočení nenahradí osobní zážitky. Slovenská příroda korunovaná vrcholky Tater, bryndzové halušky nebo slovenský folklór stojí za překonání těch stovek kiláků. Upřímným zájmem o slovenskou kulturu a historii si navíc nakloníte slovenské srdce, což jistě prospěje nejen přátelským, ale i obchodním vztahům.

Vězte, že překlady a tlumočení slovenštiny jsou pro českou agenturu vždy tak trochu srdeční záležitostí. Neotálíme, a už do jedné hodiny od nezávazného poptání kalkulace od nás získáte cenovou nabídku. Při dlouhodobé spolupráci dokonce ceny překladů a tlumočení slovenštiny přizpůsobíme tak, abyste byli dlouhodobě spokojeni.

OBJEDNAT PŘEKLAD NEBO TLUMOČENÍ SLOVENŠTINY