Rumunština. Bună ziua!

Profesionální překlady z rumunštiny i do rumunštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z rumunštiny nebo do rumunštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

portugalština

Rumunština - snadná i složitá

Rumunština je románský jazyk, kterým se mluví především v Rumunsku a Moldavsku. Lze rozlišit čtyři hlavní dialekty a vzájemná srozumitelnost mezi nimi je obtížná; meglenorománština, istrorománština a aromunština jsou někdy klasifikovány jako jazyky odlišné od vlastní rumunštiny nebo dakrománštiny, která má mnoho mírně se lišících vlastních dialektů.

V Rumunsku žije asi 25 milionů mluvčích rumunštiny, s dalšími mluvčími se můžeme setkat v Moldavsku, na Ukrajině, v Izraeli nebo v Maďarsku. Rumunská fonologie a gramatika se vyvíjela poněkud odlišným směrem než u většiny ostatních románských jazyků, což je dáno relativní izolací jazyka od ostatních románských jazyků a jeho úzkým kontaktem se slovanskými jazyky a také s maďarštinou, turečtinou a albánštinou.

V Rumunsku se snadno dohovoříme, ale pouze na turistické úrovni. V rumunštině je celá řada slov z němčiny a jiných slovanských jazyků, takže když vám v restauraci v horách po celodenním výletu nabídnou "kotlet a kartofi", snadno pochopíte a budete šťastní. Obchodní konverzaci je však lepší přenechat profesionálním překladatelům.

Nejčastější typy překladů z rumunštiny a do rumunštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z rumunštiny i do rumunštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z rumunštiny nebo do rumunštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z rumunštiny nebo do rumunštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z rumunštiny nebo do rumunštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

I v rumunských překladech víme, co děláme a díky tomu jsme nasbírali nespočet referencí. Dlouholetá spolupráce s profesionálními překladateli a našimi zákazníky nám rezervovala v překladatelském nebi své místo. A právem, vše děláme poctivě.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Rumunsko - země přírody a Drákuly

Drsné kamenné kostely a oslnivé kláštery lemují nedotčenou krajinu skalnatých hor a kopců. Transylvánská města jako kdyby nepodléhala času, zatímco pulzující Bukurešť je plná energie.

Středem země se táhne široký oblouk Karpat, který zanechává pás obnažených skalnatých vrcholů obklopených háji borovic a listnatých stromů a pod nimi rozlehlými jasně zelenými loukami. Nepřístupná geografická poloha omezila lidské osídlení a tak jsou rumunské lesy plné jelenů, losů a medvědů. Druhá nejdelší řeka Evropy, Dunaj, lemuje jižní hranici Rumunska s Bulharskem, a pak se náhle stočí na sever a vlévá se do Černého moře. Delta poskytuje útočiště 300 druhům ptáků a 160 druhům ryb. Rozsáhlé bažiny představují největší plochu rákosových porostů na světě.

V rumunském regionu Transylvánie, zemi, která nám dala Drákulu, není nouze o úchvatné hrady, které se nejistě tyčí na skalnatých vrcholcích kopců. Je tu samozřejmě strašidelný hrad Bran, který je falešně spojen s fiktivním hrabětem Brama Stokera, ale nepřehlédnete ani krásy, jako je hrad Corvin ve městě Hunedoara ze 14. století nebo honosný hrad krále Carola I. z 19. století, Peleş. Ve středověkých městech, jako je Braşov, Sighişoara a Sibiu, se na dlážděných chodnících nacházejí elegantní kavárny, zatímco v živé Kluži-Napoce se od gotických a barokních fasád odráží kakofonie zvuků vycházející ze studentských barů a klubů. Saské vesnice v Transylvánii se pyšní opevněnými kostely starými půl tisíciletí.

S námi se domluvíte i rumunsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...