Řečtina. Καλημέρα!

Profesionální překlady z řečtiny i do řečtiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z řečtiny nebo do řečtiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

řečtina

Řečtina je snadná i složitá

Řečtina je indoevropský jazyk, kterým se mluví především v Řecku. Má dlouhou a dobře zdokumentovanou historii - nejdelší ze všech indoevropských jazyků - trvající 34 století. Existuje antická fáze, která se dělí na mykénské období (texty ve slabičném písmu doložené od 14. do 13. století př. n. l.) a archaické a klasické období (počínaje přijetím abecedy, od 8. do 4. století př. n. l.); helénistická a římská fáze (od 4. století př. n. l. do 4. století n. l.); byzantská fáze (od 5. do 15. století n. l.); a moderní fáze.

O řečtině se říká, že je poměrně jednoduchá na naučení se, ale i tak skýtá celou řadu záludností a jazykolamů i pro pro opravdové lingvisty: Zde například jeden z nejobtížnějších:
Μια πάπια μα ποια πάπια, μια πάπια με παπιά
[Meea papeea ma poeea papeea, meea papeea me papeea].
Kachna, ale která kachna, kachna s kachňaty

Nejdelší slovo v řeckém jazyce se skládá z ne méně než 78 slabik a 171 písmen a je noční můrou každého herce. Vy však noční můry mít nemusíte, s našimi profesionální překladateli si můžete vklidu objednat musaku a sklenku reciny a domluvu nechat na nás.

Nejčastější typy překladů z řečtiny a do řečtiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z řečtiny i do řečtiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z řečtiny nebo do řečtiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z řečtiny nebo do řečtiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z řečtiny nebo do řečtiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Kdo by neobchodoval s Řeckem, jako kdyby nebyl. A tak i přes naši překladatelskou základu denně projde celá řada překladů, především obchodních smluv, dokumentací či právních podkladů. A právě proto jsme v tom dobří a toto jenom podtrhnou reference od našich zákazníků.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Řecko - kulturní pokladnice

Hédonisté se v Řecku vždy radují! Řecko, to jsou starověké památky vybělené sluncem, které pronikají modrou oblohou, blahodárné Egejské moře omývající nekonečné pobřeží a kultura plná vášnivé hudby, skvělé kuchyně a vzrušujících aktivit.

V Řecku jsou kořeny západní kultury. Vstoupíte do ringu, kde poprvé soutěžili olympionici. Vystoupáte po schodech vytesaných z kamene ke klášterům Meteora, které se tyčí na vrcholcích vysokých skal. Popřemýšlíte o věšteckých výrocích z velkolepých Delf, podíváte se na drama s hvězdami v antickém divadle pod širým nebem a necháte se ohromit mohutnými mramorovými sochami vylovenými z Egejského moře. Pak se ale setkáte s odvážným moderním uměním, melancholickým tepem rembetiky (bluesové písně) a řemeslníky vytvářejícími nová díla tradičními technikami. Řecko nabízí nekonečné kulturní vyžití a kalendář plný festivalů, svátků a výstav. Ať už patříte mezi milovníky adrenalinu, nebo jste oddaní plážoví povaleči, Řecko vám nabídne vše, co potřebujete. Dny se tu střídají pod širým nebem a mořem posetým ostrovy lemovanými plážemi s bílým pískem a stínem borovic, o kterých v hektických dnech jenom sníme. Toulejte se po dlážděných byzantských stezkách, vyšlápněte si na sopky, pozorujte delfíny a mořské želvy a projeďte se na kole bujnými lesy. Procházejte olivovými háji, idylickými vesničkami a zkamenělými lesy. Nebo jednoduše naskočte na loď a vydejte se na plavbu po třpytivé modři.

S námi se domluvíte i řecky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...