Portugalština. Bom dia!

Profesionální překlady z portugalštiny i do portugalštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z portugalštiny nebo do portugalštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

portugalština

Portugalština je rozmanitá

Portugalština je románský jazyk, kterým se mluví v Portugalsku, Brazílii a dalších portugalských koloniálních a bývalých koloniálních územích. Pro zajímavost - Galicijština, kterou se mluví v severozápadním Španělsku, je úzce příbuzná s portugalštinou.

Portugalština vděčí za svůj význam - jako druhý románský jazyk (po španělštině) z hlediska počtu mluvčích - především svému postavení jako jazyka Brazílie, kde jí na počátku 21. století hovořilo přibližně 187 milionů lidí. V Portugalsku, zemi původu tohoto jazyka, ním mluví více než 10 milionů lidí. Odhaduje se, že v Africe (Angola, Cabo Verde, Guinea-Bissau, Rovníková Guinea, Mosambik a Svatý Tomáš a Princův ostrov) je také přibližně 8 milionů mluvčích portugalštiny. Portugalsky mluví také asi 678 000 lidí ve Spojených státech, přičemž velké komunity mluvčích se nacházejí ve státech Massachusetts a Rhode Island.

Původ portugalštiny je arabský, latinský, řecký a keltský, proto mají slova podobně znějící v jiných jazycích různé významy. Portugalština také disponuje celou řadou synonym a záleží vždy na kontextu, jaký je význam. Pro profesionální domluvu je vždy lepší mít tlumočníka nebo překladatele.

Nejčastější typy překladů z portugalštiny a do portugalštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z norštiny i do portugalštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z portugalštiny nebo do portugalštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z portugalštiny nebo do portugalštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z portugalštiny nebo do portugalštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Zákazníci si nás stále žádají a nejlepším dokladem toho jsou naše reference. Léty prověřená praxe a zkušenosti nám přinesly zajímavé hodnocení, na které jsme po právu hrdí. Ať se jedná o portugalštinu nebo brazilskou portugalštinu, víme si vždy rady.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Portugalsko - vše v jednom

Středověké hrady, dlážděné vesnice, úchvatná města a zlatavé pláže: Portugalsko může být různorodé. Historie, skvělé jídlo a idylická příroda jsou jen začátek... Keltové, Římané, Vizigóti, Maurové a křesťané - ti všichni zanechali na Pyrenejském poloostrově svou stopu. Můžete se zde podívat na 20 000 let staré kamenné rytiny ve Vila Nova de Foz Côa, pozorovat západ slunce nad tajemnými megality u Évory nebo se ztratit v propracovaných chodbách památek světového dědictví Unesco v Tomaru, Belému, Alcobaçe nebo Batalha. Můžete se zamyslet nad vzestupem a pádem starověkých civilizací v keltské Citânia de Briteiros nebo starořímské Cidade de Ammaia a prozkoumat nejkouzelnější místa Portugalska v palácích rozkládajících se nad mlhou zahalenými lesy, skalnatými hrady na vrcholcích útesů a úžasně zachovalými středověkými centry měst.

Čerstvě upečený chléb, olivy, sýr, červené víno nebo svěží vinho verde (mladé víno), grilované ryby, cataplana (dušené mořské plody), uzené maso - Portugalci zkrátka dovedli k dokonalosti umění přípravy jednoduchých a chutných jídel. Usednout ke stolu znamená poznat bohatství portugalského pobřeží a úrodné krajiny.

S námi se domluvíte i portugalsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...