Perština. روز بخیر

Profesionální překlady z perštiny i do perštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z perštiny nebo do perštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

perština

Perština zní tajemně

Perština, nazývaná také fársí, patřící do íránské větve indoíránské jazykové rodiny je úředním jazykem Íránu a dvě varianty perštiny známé jako darí a tádžičtina jsou úředními jazyky v Afghánistánu a Tádžikistánu. Moderní perština je nejblíže příbuzná se střední a starou perštinou, bývalými jazyky oblasti Fárs (Persie) v jihozápadním Íránu. Rodilí mluvčí ji proto nazývají fársí. Moderní perština je psána arabskými znaky, má také mnoho arabských výpůjček a rozsáhlou literaturu.

Gramatika moderní perštiny je v mnoha ohledech mnohem jednodušší než její předešlé formy, protože ztratila většinu skloňovacích systémů starších variant perštiny. Kromě značek označujících, že podstatná jména a zájmena jsou přímými předměty, nemá moderní perština žádný systém pádového skloňování. Slovesa si zachovávají soubor osobních koncovek příbuzných koncovkám jiných indoevropských jazyků, ale k označení času, nálady, hlasu a záporu se místo jediného komplexního skloňovacího systému používá řada předpon a slovních prvků vkládaných do slova a také pomocných sloves.

Takže domluvit se persky, je opravdu umění a najít dobrého překladatele je základ komunikace.

Nejčastější typy překladů z perštiny a do perštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z perštiny i do perštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z perštiny nebo do perštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z perštiny nebo do perštiny obchodní smlouvu nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z perštiny nebo do perštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

U nás se všichni cítí jako doma. Stačí si projít naše reference a bude zřejmé, že jsme jazykovým přístavem pro celou řadu klientů, kteří na nás spoléhají již mnoho let. Díky oboustranné kvalitní spolupráci naše reference stále rozšiřujeme.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Írán - krása islámu

Země, která by mohla být nejpřátelštější na světě. Írán je klenotem v koruně islámu, který spojuje nádhernou architekturu s vřelým přijetím.

Pokud vás přitahují místa, kde po staletí rezonují ozvěny starověkých civilizací, Írán by mohl být vaše parketa. Některé z největších osobností historie - Kýros a Dareios, Alexandr Veliký, Čingischán - zde zanechali svou stopu a města, která dobyli nebo kterým vládli, patří k nejkrásnějším v regionu bohatém na tyto historické památky. Procházka po úžasné síle a kráse Persepole, prožitek vzdálené moci Susy (Šuš) a prohlídka nádherně obrovského elamského zikkuratu v Choqa Zanbil vás přenesou až do dob slávy starověké Persie.

Írán je pokladnicí jedné z nejkrásnějších architektur na světě. Zdánlivě na každém kroku zde vládne historická oddanost islámu, estetické kráse a nádherné architektuře. Vznešené, tyrkysově obložené kopule a minarety na náměstí Naqsh-e Jahan (Imám) v Esfahánu vyvolávají tolik uznalých údivů, a to právem, ale naprosto velkolepé konkurenty najdete i jinde, mimo jiné v Jazdu a Šírázu. A nejsou to jen mešity - paláce (zejména v Teheránu), zahrady (všude, ale Kašan opravdu září) a umně pojaté mosty ale i další veřejné budovy, které dodávají městům po celé zemi půvab a krásu.

S námi se domluvíte i persky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...