Norština. God dag!

Profesionální překlady z norštiny i do norštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z norštiny nebo do norštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

norština

Norština byla jazykem Vikingů

Norština je severogermánský jazyk, kterým mluví přibližně 5 milionů lidí převážně v Norsku. Někteří mluvčí norštiny žijí také v Dánsku, Švédsku, Německu, Velké Británii, Španělsku, Kanadě a USA.

Jako všechny severské jazyky i norština pochází ze staroseverštiny, kterou se hovořilo ve skandinávském území ve starověku. Byl to jazyk neohrožených vikingů, ale i běžného lidu. Teprve středověk přinesl rozdělení jazyků dle území. Raná norská literatura, především poezie a historická próza zaznamenala rozkvět mezi 9. a 14. stoletím. Poté se Norsko dostalo pod švédskou a následně dánskou nadvládu. Norština byla nadále používána, ale dánština se používala pro úřední účely, jako literární jazyk a ve vyšším vzdělávání.

Po odtržení Norska od Dánska v roce 1814 se dánština ve školách používala až do 30. let 19. století, kdy se objevilo hnutí za vytvoření nového národního jazyka. jednalo se o jakési národní obrození, podobně jako v Čechách. Hnutí to zdůvodňovalo tím, že se spisovná dánština natolik liší od hovorové norštiny, že je obtížné se ji naučit, a také tím, že věřilo, že každá země by měla mít svůj vlastní jazyk.

Nejčastější typy překladů z lotyštiny a do lotyštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z norštiny i do norštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z norštiny nebo do norštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z norštiny nebo do norštiny studijní nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Spolupracujeme s profesionálními překladateli, kteří Vám pomohou i s tlumočením z norštiny nebo do norštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

U nás se všichni cítí jako doma. Stačí si projít naše reference a bude zřejmé, že jsme jazykovým přístavem pro celou řadu klientů, kteří na nás spoléhají již mnoho let. Díky oboustranné kvalitní spolupráci naše reference stále rozšiřujeme.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Norsko má polární záři

Podstata přitažlivosti Norska je velmi jednoduchá: je to jedna z nejkrásnějších zemí na světě. Neuvěřitelně strmé norské fjordy se zařezávají z rozeklaných pobřeží hluboko do vnitrozemí. Ledovce, velkolepé a nádherné, se táhnou z ledových polí, která patří k největším v Evropě. Jinde se hornatý terén norského vnitrozemí podobá hradbám mnoha přírodních pevností a ustupuje skalnatým pobřežním ostrovům, které vystupují z vod. A pak je tu samozřejmě prazvláštní přitažlivost, volná a ohromující krása Arktidy. A ať už se v této neobyčejné zemi ocitnete kdekoli, všechny tyto krajiny slouží jako kulisa pro jedny z nejhezčích evropských vesnic.

Užívat si přírody v Norsku je do značné míry aktivní záležitostí a jedná se o jednu z nejzajímavějších a nejrozmanitějších evropských destinací dobrodružné turistiky. Některé z nabízených aktivit jsou sice určeny mladým, energickým a nebojácným lidem, ale většinu z nich - jako například prvotřídní pěší turistiku, cyklistiku a rafting v létě nebo jízdu se psím spřežením, lyžování a jízdu na sněžných skútrech v zimě - si může užít každý, kdo má přiměřenou kondici. Ať už sem přijedete za zdánlivě nekonečnými možnostmi v létě, nebo za sněhovými sporty a pohlcující polární září v zimě, tyto aktivity budou intenzívním prostředkem, jak zažít místní přírodu.

S námi se domluvíte i norsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...