Mongolština. Сайн байна уу!

Profesionální překlady z mongolštiny i do mongolštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z mongolštiny nebo do mongolštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

mongolština

Mongolština má krásné písmo

Mongolština je altajský jazyk, kterým mluví přibližně 5 milionů lidí v Mongolsku, Číně, Afghánistánu a Rusku. Existuje několik blízce příbuzných variací mongolštiny: chalcha nebo halha, národní jazyk Mongolska, a oirat, chahar a ordos, kterými se mluví hlavně v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

V roce 1208 Čingischán porazil Naimany, turkické kmeny žijící ve Střední Asii, a zajal jejich ujgurského písaře Tatar-Tonga, který zřejmě upravil starou ujgurskou abecedu pro zápis mongolštiny. Abeceda vytvořená Tatar-Tongou je dnes známá jako ujgurské písmo, klasické nebo tradiční mongolské písmo, které je vizuálně nádherné a zapisuje se ve svislých sloupcích zleva doprava.

Tradiční mongolské písmo nebylo ideální pro zápis mongolského jazyka a ještě méně se hodilo pro zápis čínštiny, a proto byl během 13. století tibetský mnich Drogön Čhögjal Phagpa požádán Kublaj-chánem, aby vytvořil nové písmo pro mongolskou říši. Phagpa přišel s písmem "Phags-pa", které je také známé jako nové mongolské písmo a vycházelo z tibetského písma. Dnes se většinou mongolština zapisuje upravenou cyrilicí.

Nejčastější typy překladů z mongolštiny a do mongolštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z mongolštiny i do mongolštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z mongolštiny nebo do mongolštiny v expresním čase? Máme profesionální spolupracující překladatele, kteří si budou vědět rady.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z mongolštiny nebo do mongolštiny právní nebo technický dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Naši profesionální překladatelé Vám pomohou i s tlumočením z mongolštiny nebo do mongolštiny.

Kolegové z řad rodilých mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Umíme to dobře a jsme na naše reference opravdu pyšní. Během mnoha let tvrdé práce jsme vybudovali slušnou překladatelskou základnu a tak si hravě poradíme i s exotickými jazyky jako jsou překlady z mongolštiny a do mongolštiny.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Mongolsko je divočina

Drsné Mongolsko je dobrodružnou destinací, kde mohou cestovatelé poznat rozlehlou, nedotčenou krajinu a seznámit se s kulturou kočovníků.

Mongolsko existovalo po většinu 20. století v sovětské bublině. Nyní, o generaci později po pádu komunismu, se Mongolsko stalo mladou demokratickou zemí se slibnou ekonomikou založenou na těžbě, zemědělství a cestovním ruchu. Část příjmů se vrací zpět do zlepšování turistického zázemí, včetně nového mezinárodního letiště poblíž Ulánbátaru. Vízum lze získat poměrně snadno, u několika národností není ani potřeba. Mongolsko vítá všechny cestovatele, zejména ty s nezávislým duchem, kteří se rádi vydávají vlastní cestou.

Mongolové jsou si plně vědomi jedinečné krásy své země. Zeptejte se místních obyvatel a pravděpodobně se začnou rozplývat nad velkolepou přírodou, rozlehlými stepmi, drsnými horami, průzračnými jezery a bohatou divokou zvěří a hospodářskými zvířaty. Některé oblasti jsou tak odlehlé, že můžete jet celý den a neuvidíte téměř žádné známky lidského osídlení. Právě tento skutečný zážitek z divočiny je pro mnoho lidí velmi přitažlivý a tak i obyvatelé města z Ulánbátaru často vyrážejí na cestu do přírody, kde pár dní kempují či táboří. Chráněná území pokrývají téměř pětinu země a vláda se postupně snaží vybudovat více národních parků.

S námi se domluvíte i mongolsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...