Makedonština. Добар ден!

Profesionální překlady z makedonštiny i do makedonštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z makedonštiny nebo do makedonštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

makedonština

Makedonština je samostatný jazyk

Makedonština je jihoslovanský jazyk, který je nejblíže příbuzný bulharštině a píše se cyrilicí. Makedonština je úředním jazykem Republiky Severní Makedonie, kde jí mluví více než 1,3 milionu lidí. Makedonštinou se mluví také v řecké Makedonii, Bulharsku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Albánii a Austrálii.

Makedonština je poměrně snadno vzájemně srozumitelná především s bulharštinou. Makedonština je jazyk poměrně „nový“, můžeme-li to tak říci. Když vezmeme v potaz, že Makedonie jako stát vznikla v roce 1944 a také, že spory ohledně makedonské státní autonomie, názvu země jako takového, vlastního makedonského jazyka - ji doprovázejí od začátku její existence. Existují písemné doklady,které potvrzují makedonštinu jako odlišný jazyk od okolních slovanských jazyků. Všechny však pocházejí až z druhé poloviny 19. století.

Mnoho zemí Makedonii ani makedonštinu neuznalo a dodnes je její existence považována pouze za mýtus. A to tak jak mezi národy samotnými, mezi politiky, tak i mezi filologickými badateli. Především Řecko má největší problém s uznáním Makedonie a makedonštiny jako samostatného jazyka.

Nicméně oficiálně makedonština existuje a z makedonštiny a do makedonštiny nejčastěji překládáme obchodní dokumentace nebo studentské práce či apostily.

Nejčastější typy překladů z albáštiny a do albáštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z makedonštiny i do makedonštiny.

Expresní překlady

Potřebujete překlad z makedonštiny nebo do makedonštiny v expresním čase? Už se těšíme.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Potřebujete přeložit z makedonštiny nebo do makedonštiny obecný nebo odborný dokument? Nebo snad apostilu či obchodní konverzaci?

Zadejte si nezávaznou kalkulaci.

Tlumočení

Naši profesionální překladatelé Vám pomohou i s tlumočením z makedonštiny nebo do makedonštiny.

Kolegové z řad rodilích mluvčích se vyznají i v lokálních specifikách.

Reference

Ve dvou se to lépe táhne. S našimi překladateli, kteří mají široké oborové zacílení se tak budete cítit jako opravdoví parťáci. Ať již potřebujete obchodní tlumočení nebo standardní překlady z makedonštiny a do makedonštiny umíme se do toho opřít s velkým stylem. Přesvědčte se v našich referencích.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Makedonie tajuplná a neznámá

Je zajímavé navštívit zemi, která má tak bohatou historii, a přitom je pro náš moderní svět úplně nová. Severní Makedonie, dříve známá jako Makedonie, má stále nádech tajemna, který z této hornaté, nepříliš známé země činí zajímavý cíl pro skutečné objevování. Makedonie, zčásti balkánská, zčásti středomořská a bohatá na řecké, římské a osmanské dědictví, má fascinující minulost a složitou národní identitu. Třpytivé Ohridské jezero a jeho historické město vydobyly Severní Makedonii místo na turistické mapě, ale v této malé zemi se nachází i mnoho dalších přírodních krás.

Dramaticky vypadající hory mají klidné stezky pro pěší, jezera lákají k vykoupání a všude skvělé možnosti pro jízdu na koni. Pokud jste fanoušky kulturní a kulinářské turistiky, určitě se vyplatí podívat se po národních parcích Mavrovo, Galičica a Pelister - tyto nádherné regiony jsou zatím málo prozkoumané, takže pokud se chcete dostat mimo vyšlapané cesty v Evropě - je to to pravé místo. Turistická infrastruktura je zde mizivá, ale místní obyvatelé jsou neochvějně vstřícní.

S námi se domluvíte i makedonsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...