Holandština. Goedendag!

Profesionální překlady z holandštiny i do holandštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z holandštiny nebo do holandštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

holandština

Holandština, Nizozemština nebo Vlámština

Když se podíváme na mapu Nizozemí, je vidno, že země není největší a nezabírá zas až tak velké území Evropy. Tak proč tedy tři jazyky? Ano, úředním jazykem, je samozřejmě nizozemština a k němu se používá někdy nepřesné označení holandština. Avšak název "holandština" se vždy používal tradičně, je totiž odvozen od dialektu v provinci Holland. Název "nizozemština" je pak zastřešujícím názvem pro všechny dialekty pocházející z dané země, tedy Nizozemí. Holandsky nebo chcete-li nizozemsky hovoří asi 23 miliónů lidí v Nizozemsku, Belgii a Surinamu. Právě díky výbojné kolonizaci ze strany Nizozemců se holandština stala základem i pro jazyky v kolonizovaných oblastech, například afrikánštiny, která je dnes úředním jazykem Jihoafrické republiky.

No a jak je to tedy s tou vlámštinou? Už asi tušíte, že se opět jedná o dialekt, který tentokrát ale pochází z Belgie (nazývané také Vlámsko), a samozřejmě současná spisovná nizozemština nese rysy i tohoto vlámského dialektu. Samozřejmě uživatelé jednotlivých dialektů se mezi sebou bez větších obtíží domluví, někdy si však stojí za svým jazykovým názvem právě z kulturních důvodů. To, co je "holandské" tedy určitě není "vlámské" - například různé pohádky a povídky pro děti, nějaké historické události nebo právě lokální záležitosti.

Nejčastější typy překladů z holandštiny a do holandštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z holandštiny i do holandštiny.

Expresní překlady

Holanďané byli vždy rychlí, vždyť byli dobyvatelé. Pokud chcete udělat dojem, zvolte expres překlad z holandštiny nebo do holandštiny, rozhodně to ocení.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

S rodilými mluvčími jsou naše překlady z holandštiny a do holandštiny vždy rychlé a kvalitní. Ať již jde o překlad studentské práce, apostilu nebo obchodní konverzaci.

Tlumočení

Pokud chcete být za profesionála při obchodním jednání a mít jistotu, že vám nic neunikce, objednejte si tlumočení z holandštiny s rodilým mluvčím. Znalost lokálních specifik je vždy k dobru věci.

Reference

I když je Holandsko relativně malé, reference máme velké. Holanďané jako obchodníci a dobyvatelé nedají světu klid ani v dnešním obchodním světě, a tak se to požadavky na překlady, především ty obchodní překlady, jenom hemží. Přečtěte si hodnocení našich klientů.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Amsterdam, mlýny, tulipány, Gouda, Rembrandt

Stačí vyslovit pár takových slov a máte chuť vyrazit na výlet do Nizozemska. Ono je toho v Nizozemsku k objevování mnohem více, ale projet se po nizozemských cyklistických stezkách na kole, stezkách lemovanými nekonečnými poli s barevnými tulipány, kdy v dálce na vás mávají lopaty proslulých holandských mlýnů, určitě stojí za to. Holanďané jsou jedni z nejskvělejších zahradníků, právě v Holandsku se každých deset let koná světová výstava Floriade. Kdo je v Nizozemsku poprvé, určitě vyrazí do proslulého Amsterdamu a bude objevovat město, coffee shopy, známé uličky lásky zvané "red light district" s velkými výlohami, kde ženy i muže dodnes fascinují spoře oděné vystavené dámy. Děti rozhodně uvítají technologické muzeum Nemo a milovníci umění dům Rembrandta nebo muzeum van Gogha - nazýváni také "starými holandskými mistry", kteří dali světu základ klasického malířství a nedocenitelné obrazy.

Určitě stojí za to udělat si projížďku lodí, vždyť jenom samotný Amsterdam leží na několika ostrovech a je tu snad 400 mostů. Uvidíte romantická zákoutí domů postavených na pilotech, podobně jak je známe z italských Benátek.

A samozřejmě se vyplatí ochutnat světově proslulé holandské sýry. Goudou počínaje.

S námi se domluvíte i holandsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...