Gruzínština. Gamardschoba!

Profesionální překlady z gruzínštiny i do gruzínštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z gruzínštiny nebo do gruzínštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

gruzínštiny

Gruzínština - stará a tajemná

Gruzínština byla v průběhu své historie zapisována mnoha různými písmy. Gruzínské písmo má jednoznačně kořeny v řecké abecedě, ale jsou patrné i vlivy iránské, stejně jako v arménštině. Dnes gruzínština používá abecedu s názvem mchedruli, která je moderním základem gruzínského jazyka. Pro představu a zajímavost, jak si objednat v kavárně, gruzínština vypadá asi takto: ყავა, თუ შეიძლება - (kava, tu sheidzleba) Dal bych si kávu, prosím.

Slovanským jazykům se nepodobá ani poslechem. I když i dnes, s ohledem na nedávnou historii, hovoří většina gruzínců nad třicet let běžně rusky, mladší lidí používají čistě jen gruzínštinu. Ve školách mají sice angličtinu, ale úroveň výuky je velice nízká. Ruština je vnímaná jako jazyk, který pojí Gruzii se světem a také k němu mají nejsnadnější přístup.

Pro gruzínský jazyk je asi nejtypičtější používání velkého množství souhlásek. Ty se vyskytují nejčastěji na začátku slov, příkladem může být slovo "život", což se řekne „tskhovreba". A pro snazší život si můžete objednat překlad u nás.

Nejčastější typy překladů z gruzínštiny a do gruzínštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z gruzínštiny i do gruzínštiny.

Expresní překlady

Gruzínština expres. Kdo by to čekal? Je to daleko, ale v našem online světě je možné vše. Vyzkoušejte, uvidíte.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Profesionální překlady z gruzínštiny a do gruzínštiny všech dokumentů, technických výkresů, seminárních prací,korespondence či apostil. Rodilí mluvčí s profesionálním vzděláním.

Tlumočení

Tlumočení z gruzínštiny a do gruzíštiny je jedinou rozumnou variantou, pokud potřebujete vyřešit nebo posunout úřední dokument nebo obchodní smlouvu. Naši tlumočníci jsou rodilí mluvčí a v Gruzii se vyznají.

Reference

Jsme dobří. Říkají to o nás i zákazníci, kteří vyzkoušeli překlady a tlumočení z gruzínštiny a do gruzínštiny. Podívejte se na všechny reference nebo si přečtěte hodnocení na našich stránkách. Dlouholetá spolupráce, vazby a vztahy hrajou v náš prospěch.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Proč navštívit Gruzii?

Buď jste dobrodruh, nebo sběratel netradičních zážitků, nebo je Gruzie poslední nevybarvené políčko na vaší cestovatelské mapě. Ne, že by nebyl důvod do Gruzie vyrazit, rozhodně se tam skrývají přírodní i historické skvosty. Ne, že by to bylo příliš daleko, v dnešní době není vzdálenost na překážku. Ale všichni se určitě shodneme, že Gruzie k masové turistice rozhodně nepatří. Otázkou je proč? Malé povědomí o nejstarších vinicích na světě a fantastických vínech, která stojí za ochutnání? Nikdo neslyšel o gruzínských zachovalých středověkých klášterech vykládanými mozaikami, které jsou považovány za světové skvosty a některé z nich chráněnené UNESCO? Nikdo neslyšel o horských vesnicích, kde jsou charakteristická středověká obydlí speciálně upravovaná tak, aby čelila útokům nájezdníků? Ať je to jakkoliv, minimální počet turistů má jednoznačně za následek, že gruzínská příroda ani historické památky nejsou zdevastované, poničené nebo rozkradené. Gruzie je země nepřeberných možností, které by každého turistu uspokojily. Od skvělého lyžování až po nádherné pláže. Skvělé víno i gastronomie celý zážitek může jenom podrhnout.

A pokud máte do Gruzie pracovní cestu, co kdybyste nechali dorozumívání se a překlady na nás a vy si v klidu užili gruzínské rozmanitosti?

S námi se domluvíte i gruzínsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...