Finština. Hyvää päivää!

Profesionální překlady z finštiny i do finštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z finštiny nebo do finštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

finština

Finština. Nejtěžší jazyk na studium

Říká se, že když se naučíte finsky, už se naučíte cokoliv. Otázkou je, jestli se do takového dobrodružství chcete vůbec pouštět. Hned na začátku vás vyděsí dvojnásobný počet pádů - celkem 14. Kdo by chtěl skloňovat ve 14. pádech? Dále pak příšerně dlouhá, krkolomná slova, která jsou ještě ke všemu plná samohlásek a aby toho nebylo málo tak všelijak přehlasovaných, takže se finské slovo nejen nedá přečíst, ani vyslovit a už vůbec ne zapamatovat. Obrovské množství přípon, složených slov a především úplně, ale úplně jiný systém jazyka, než na jaké jsme zvyklí. I docela dobrému polyglotovi může trvat několik let, než se finský jazyk trochu naučí. Výhodou a drobnou kompenzací k tomu všemu utrpení může být, že se jedná o poměrně pravidelný jazyk. Ano, takový finský "dobrý den" vypadá asi takto "Hyvää päivää" a tváří se to celkem pravidelně. Ale hned v těsném závěsu tuto "výhodu" kompenzují další podivnosti finštiny jako například, že neexistuje budoucí čas nebo že při formulování otázky na konci věty hlasem klesáme dolů.

Cílem rozhodně nebylo nikoho vyděsit nebo odradit od finského jazyka. Jen jsme opravdu rádi, že vám můžeme nabídnout naše profesionální služby a usnadnit vám tak život.

Nejčastější typy překladů z finštiny a do finštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z finštiny i do finštiny.

Expresní překlady

Pokud si přejete expres překlad z finského nebo do finského jazyka, opravdu to dokážeme.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Máme zkušené a profesionální spolupracující překladatele na všechny typy překladů z finštiny i do finštiny.

Tlumočení

Finsky tlumočíme jedna báseň. Není nic snazšího než nás zažít.

Finštinu máme pod palcem, stejně tak jako ostatní jazyky a žádný typ překladu nás nezaskočí.

Reference

Zajímají vás reference nebo doporučení? Finsko je velká země a obchodní vazby se staly živnou půdou pro časté překlady a tlumočení z finštiny nebo do finštiny. Řady zákazníků jsou dlouhé jak finská složená slova, ale narozdíl od nich se jejich jména dají vyslovit i zapamatovat. Podívejte se na všechny reference.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Finsko je zemí tisíců jezer

To je to, co nejvíc táhne turisty k návštěvě Finska. Krásná příroda, nekonečné putování a klid. V národních parcích Finska, kterých je celkem 3, mimo sezónu nepotkáte ani živáčka. Tyto parky patří ke skvostům této země a pokud toužíte po panenské a nepoškozené přírodě, finské parky jsou ideálním a bezpečným cílem. V parcích existuje systém "chat" jejichž využívání je zcela zdarma a v některých z nich bude třeba i sauna. Třetina Finska leží za polárním kruhem, tak země láká i na zajímavé polární výlety a expedice. Finsko má poměrně malá omezení pohybu v přírodě, existuje na to zákon „jokamiehenoikeus”. Právě tento zákon pohyb v přírodě velmi usnadňuje a to i po soukromých pozemcích. Není problém se tedy po nich pohybovat na lyžích, na kole, pěšky nebo dokonce i na loďce. Běžně můžete jít na sběr lesních plodů a hub nebo i rybařit bez navijáku.

Ve finských parcích možná narazíte na medvěda, soba nebo tuleně, což jsou hlavní reprezentanti finské divočiny. Pokud budete mít štěstí a setkáte se s nimi, asi nebudete potřebovat finštinu. Ale pokud ve Finsku studujete nebo potřebujete profesionální překlad či apostilu, možná se vám budou naše překladatelské služby hodit.

S námi se domluvíte i finsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...