Estonština. Tere päevast!

Profesionální překlady z estonštiny i do estonštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z estonštiny nebo do estonštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

estonština

Estonština - to je ONO

A co tedy, ptáte se? Pouze "ono". To je asi hlavní zajímavostí estonského jazyka - nemá gramatický rod pro zájmena "on a "ona", tak používají jen jedno slovo. A tím je "tema". To může znamenat obě pohlaví. Další záludností je, že estonština má 14 gramatických pádů a to přestože zhruba 30% jazyka vychází z germánských kořenů. Estonština jako jazyk si je nejvíce podobná s finštinou (a vzdáleně s maďarštinou) a je známo, že Finové a Estonci se mezi sebou svými jazyky docela dobře domluví.

Pokud si vezmeme jenom název estonské hymny: Mu isamaa, mu õnn ja rõõm - nejen, že většina z nás to ani dobře nepřečte, ale rozhodně neporozumíme ani slovo. Estonština je jazykem zhruba miliónového národa, a přes všechny historické nadvlády ať již Němců, Poláků nebo Rusů, je jazykem dobře udržovaným. Estonci si svůj jazyk dokázali udržet i během dlouholeté sovětské okupace (51 let). Právě standardizace estonského jazyka a jeho přísné dodržování patřilo k hlavním projevům národní identity a zároveň se staly určitým způsobem národního odporu. Velké štěstí bylo, že sovětské úřady nezakázaly používání estonského jazyka ve školství a v kultuře a rovněž ve veřejném životě.

Nejčastější typy překladů z estonštiny a do estonštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z estonštiny i do estonštiny.

Expresní překlady

Expresní překlad z estonštiny nebo do estonštiny rychle a levně. Kdo nevěří, ať si to vyzkouší na vlastní "jazyk".

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

I standardní překlad z estonšiny nebo do estonštiny získáte rychleji než jste čekali. Díky kvalitní spolupráci s rodilými mluvčími reagujeme rychle a spolehlivě.

Tlumočení

Jedete do Estonska na obchodní jednání? Nebo snad máte jednání online? Vemte si k tomu tlumočníka a nic vám neunikne.

Simultánně nebo telefonicky, z estonštiny a do estonštiny.

Reference

Reference na překlady z estonského nebo do estonského jazyka? Samozřejmě. Profesionálně, s rodilými estonskými mluvčími a to již celou řádku let. Naše překladatelské služby jsme vybrousili k dokonalosti a nejcennější nám je důvěra a doporučení od našich stálých zákazníků.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Estonci vedou v digitalizaci

Jak to udělali? Tak malá země, která má navíc asi 1500 ostrovů, takže je rozdrobená na kousky a přesto se mezi postkomunistickými zeměmi dokázali vyšvihnout na vrchol. A to rovnou v digitalizaci, kde nechávájí zbytek Evropy - a to i té západní - velice slušně za sebou. V Estonsku je možné například internetové hlasování při volbách, což jednoznačně zvyšuje účast a snižuje náklady na volební organizaci. Mají zdigitalizovanou celou státní správu, všechno perfektně funguje. Jednoduše zaregistrujete novorozeně na matriku, žádné fronty, žádná pošta, žádné papírování. Zkontorolovat prospěch dítěte ve škole? Žadný problém, do školy totiž nemusíte... Potřebujete na radnici? Všechno online.

Může za to velice pokroková vláda, která si klade za cíl zjednodušovat život estonským občanům - jak říká vládní poradce Marten Kaevatse "Vláda má občany podporovat, a ne stát jim v cestě."

Potřebujete se v Estonsku nějak domluvit? Vemte si tlumočníka nebo si objednejte kvalitní překlad z estonštiny i do estonštiny. V Estonsku bohužel pomrkávání na sličnou úřednici nebude možné. Jedničky a nuly nedělají rozdíly a kvalitní překlad všeho je alfa a omega.

S námi se domluvíte i estonsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...