Dánština. God dag.

Profesionální překlady z dánštiny i do dánštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z dánštiny nebo do dánštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

dánština

Dánština je analytický jazyk

Gramatické funkce vyjadřuje pomocí slovosledu a funkčních slov a příliš se neliší od norštiny a švédštiny. Dánština se sice píše nám známou latinkou, nicméně pořád obsahuje až 18 vokálů, které jsou specifické jak na zápis, tak na výslovnost. Velmi často v dánštině vůbec neslyšíme rozdíl mezi vokálem a konsonantou, což jazyk ještě více ztěžuje. Porozumění a výslovnost je tedy velice komplikovaná věc. Celou situaci ještě navíc "vylepšuje" skutečnost, že v Dánsku existuje nepřeberné množství dialektů, což vede k oblíbeným vtipům, že s Dánem se prostě domluvit nedá, neboť se ani oni sami nedomluví mezi sebou. Aby toho nebylo málo, dánský jazyk obsahuje písmenka, která my neznáme: æ, ø, å. A co se týká přízvuku, je potřeba si dávat velký pozor. Je většinou na první slabice a pokud jej umístíte špatně, Dánové vám prostě neporozumí.

Nejednou tak došlo k trapným situacím, kdy si chcete na trhu koupit "kuře", ale díky špatnému přízvuku to Dánovi zní jako "prostitutka" nebo jako "kotě". Tato slova se vyslovují stejně, ale špatně umístěný přízvuk mění význam slova.

Co k tomu dodat? Pokud vyrazíte do Dánska na výlet, tak si to určitě užijete a přežijete. Ale pokud vám jde o výsledek, je dobré neriskovat a využít profesionálních překladatelských služeb.

Nejčastější typy překladů z dánštiny a do dánštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z bulharštiny i do bulharštiny.

Expresní překlady

Dánský překlad "vcukuletu". A za výborné ceny.

Neváhejte a pošlete nám svou poptávku na překlad z dáštiny nebo do dánštiny.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Studentské práce nebo pracovní dokumenty? Vše u nás překládají rodilí mluvčí, kteří jsou profesionální překladatelé.

Spolehlivě a bez dánského dialektu.

Tlumočení

Simultánní nebo telefonické? Z dánštiny nebo do dánštiny? S našimi tlumočníky se dánsky domluvíte jedna radost.

Ostýcháte se? Je na čase to vyzkoušet.

Reference

Žijeme našimi zákazníky. Proč? Nejen, že nás to baví, ale i našim zákazníkům naše profesionální překlady dánštiny přinášejí užitek a zjednodušují pracovní i soukromý život. Protože překlady z dánštiny a do dánštiny děláme dlouhá léta, nasbírali jsme hodnotná doporučení a reference, na které jsme pyšní.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Víte co je "hygge"?

Když v Dánsku prší, sednou si Dánové na terásku nebo balkon, zatopí ve venkovním krbu, aby jim nebyla zima a prostě si jen tak užívají. Dánové totiž umějí "jen tak" být, existovat v přítomném momentě, bez ohledu na to, jestli je léto nebo zima. Hygge znamená pohodu, útulnost, štěstí. Koncept Hygge znamená životní styl, který vede k vniřní spokojenosti, naplnění. Říká se, že Dánové jsou nejšťastnější lidé na zemi, alespoň to tvrdí průzkumy.

Ale když do Dánska zavítáte a máte možnost setkat se s místními obyvateli, po čase pochopíte proč. Není to tím, že by snad byli úspěšnější, měli lepší politiky nebo větší domy. Dánové, napříč chladnému, větrnému a deštivému počasí, umí užívat i maličkosti. Striktně dodržují čas strávený s rodinou, v žádném bytě nechybí svíčky a různé doplňky pro zútulnění jako polštářky a deky. Mají upravené zahrádky, doma kytičky. Když není čas jet na výlet, seberou se a jdou jen tak na pláž nebo se posadí do své loďky a dají si koláček a čaj z termosky. A dívají se na moře, povídají si s nejbližšími nebo s přáteli. Dánové prostě umí dělat to, na co nám často nezbývá čas. Ke štěstí stačí málo. Dánové o tom něco vědí.

S námi se domluvíte i dánsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...