Chorvatština. Dobar dan!

Profesionální překlady z chorvatštiny i do chorvatštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z chorvatštiny nebo do chorvatštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

chorvatština

Chorvatština - přeci rozumíme

Chorvatský jazyk patří mezi jazyky, kde se velice snadno necháme zlákat slovanskou podobností a vydáme se na dobrodružnou cestu dorozumění se překlopením češtiny do slovenštiny a ti zdatnější k tomu přihodí ještě ruský přízvuk. A je to...

Ne ale vždy tento online překladač funguje v náš prospěch. Existuje celá řada podobných slov, dokonce i větných konstrukcí, ale významově můžeme být úplně někde jinde. Takže pokud se Chorvat vyjádří o vaší přítelkyni, že je to "divna cura", nemusíte zahájit bojový pokřik s poloboxerským postojem. Rozhodně tím nemyslí, že je to "divná coura", naopak, chtěl vyjádřit komplimet a říci "pěkná dívka". Nejčastější potíž s chorvatštinou nastává, když chcete pochválit jídlo a řeknete, že bylo "úžasné". Slovo "užas" znamená chorvatsky "hrůza".

To jsou ale ještě malé a úsměvné trable, ty větší nastávají, pokud se potřebujete domluvit pracovně. Volba správného překladatele nebo tlumočníka z chorvatštiny a do chorvatštiny je klíčová věc, protože i když si jsou všechny jihoslovanské jazyky velice podobné - např. rozdíl mezi srbštinou a chorvatštinou je ještě menší než mezi slovenštinou a češtinou - Chorvat však rozdíly pozná na první dobrou a i když překlad bude odveden "správně" nebude správně vnímán.

Nejčastější typy překladů z chorvatštiny a do chorvatštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z chorvatštiny i do chorvatštiny.

Expresní překlady

Chorvatsky snadno a rychle. I tak může vypadat váš překlad z chorvatštiny a do chorvatštiny. A samozřejmě profesionálně.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

S chorvatštinou máme denní zkušenosti a tak běžné typy překladů zvládáme ve velice rozumných termínech. Nechte si udělat kalkulaci.

Tlumočení

Rozdíly mezi chorvatštinou, srbštinou či bosenštinou mohou být kámenem úrazu, tak radši nic neriskujte. Vemte si profesionálního tlumočníka znalého chorvatských poměrů a budete opravdu spokojení.

Reference

Zákazníci si nás žádají a vědí proč. Léty prověřené překlady z chorvatštiny a do chorvatštiny nás vynesli na překladatelskkém žebříčku pěkně vysoko a opravdu si toho vážíme. Přečtěte si reference nebo nás jednoduše vyzkoušejte.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Chorvatsko, moře, ostrovy a plachetnice

Stačí vyslovit pár takových slov a máte chuť vyrazit na výlet do Nizozemska. Ono je toho v Nizozemsku k objevování mnohem více, ale projet se po nizozemských cyklistických stezkách na kole, stezkách lemovanými nekonečnými poli s barevnými tulipány, kdy v dálce na vás mávají lopaty proslulých holandských mlýnů, určitě stojí za to. Holanďané jsou jedni z nejskvělejších zahradníků, právě v Holandsku se každých deset let koná světová výstava Floriade. Kdo je v Nizozemsku poprvé, určitě vyrazí do proslulého Amsterdamu a bude objevovat město, coffee shopy, známé uličky lásky zvané "red light district" s velkými výlohami, kde ženy i muže dodnes fascinují spoře oděné vystavené dámy. Děti rozhodně uvítají technologické muzeum Nemo a milovníci umění dům Rembrandta nebo muzeum van Gogha - nazýváni také "starými holandskými mistry", kteří dali světu základ klasického malířství a nedocenitelné obrazy.

Co napsat o Chorvatsku originálního, když se jedná pro Čechy o nejoblíbenější destinaci na letní dovolenou? Každý rok do Chorvatska zavítá více než milion Čechů, ať již k moři, do hor nebo na plachetnici, což se rok od roku stává masovější zábavou. Kapitánské zkoušky v Chorvatsku se již staly běžnou a dostupnou aktivitou, vždyť jsou organizovány už i v českém jazyce. Šum větru a pleskot plachet, vůně moře a zapadající slunce mezi chorvatskými ostrovy jsou bezesporu lákadla ať již pro opravdové jachtaře tělem i duší, kteří si nenechají ujít jediný uzel nebo pro rekreační skupinky kamarádů, kteří se líně pohybují od zátoky k zátoce a užívají si blízkost moře, svobodu a nespoutanost.

Výlety po vnitrozemí mají také své kouzlo. Národní park Krka, který nabízí sladkovodní vodopády nebo Plitvická jezera jsou lákadly pro celou řadu milovníků horských výletů. Nevídaná vnitrozemská romantika, soustava jezer s nádhernými vodopády - nejvyšší má 76 metrů - se smaragdově zelenou barvou vody zůstane v mysli nejednoho návštěvníka. Kdo by si přál víc, než jistoty a dovolenou v Jugoslávii? :-)

S námi se domluvíte i chorvatsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...