Bulharština a Zlaté písky

Profesionální překlady z bulharštiny i do bulharštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z bulharštiny nebo do bulharštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

bulharština

Bulharština se píše cyrilicí

Věděli jste to? Úplně stejně jako ruština, jenže umět rusky, neznamená rozumět bulharsky. Národ Bulharů pochází ze střední Asie a původně neměl nic společného se Slovany. Bulhaři se usadili v 7. století na Balkáně a postupně se asimilovali mezi Slovany. Proto ty jazykové odlišnosti. Když se hovoří o jihoslovanyských jazycích, většinou víme, že si všichni nějak rozumí. S bulharštinou je to ovšem jinak. Jiné kulturní zázemí a kořeny mají vždy přímý vliv na vývoj jazyka. Bulharština má celou řadu rysů, kterými se odlišuje od většiny slovanských jazyků. Prakticky chybí skloňování podstatných jmen nebo například infinitiv. Pokud se uvádí sloveso samo o sobě, uvádí se v 1. osobě jednotného čísla přítomného času. Dále se například vyvinul člen, avšak nikoli jako samostatné slovo jako v západoevropských jazycích, ale jako přípona na konci podstatného jména. Jazyk disponuje zvláštními slovesnými tvary pro děje, které mluvčí neviděl, slyšel od někoho jiného nebo o nich pochybuje. I přes některá zjednodušení je bulharština složitější než čeština, alespoň gramatika. A navíc se v Bulharsku setkáte přibližně se sedmdesáti dialekty.

Celkově je ve světě zhruba 9 miliónů bulharsky mluvících lidí, z toho 7 miliónů v Bulharsku.

Nejčastější typy překladů z bulharštiny a do bulharštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z bulharštiny i do bulharštiny.

Expresní překlady

Chcete si objednat expresní překlad z bulharského jazyka? Nebo do bulharského? Neváhejte nás požádat o rychlou kalkulaci, ať vám usnadníme rozhodování.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

...jsou náš denní chleba. Běžně překládáme obchodní dokumenty, rodné listy, dopisy nebo studentské práce.

Naši spolupracující bulharští mluvčí se opravdu vyznají.

Tlumočení

Není nad to si ulehčit život s tlumočníkem. Než se složitě domlouvat bulharsky, tlumočení od našich prověřených překladatelů je výrazně snazší a efektivnější variantou.

Už jste to někdy vyzkoušeli?

Reference

Většinou spoléháme na doporučení od našich zákazníků. Spokojených referencí máme opravdu hodně a jsme si vědomi, že díky dlouhodobé spolupráci, kvalitě a neustálého zlepšování dokážeme vždy zajistit spolehlivé řešení vašich poptávek po překladech z bulharštiny nebo do bulharštiny, případně tlumočení.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Když "ano" znamená "ne"

Ano, když pokývete hlavou na znamení souhlasu, vlastně to znamená nesouhlas a samozřejmě i obráceně. Zdá se to jednoduché a samozřejmé, ale když je člověk exponován dorozumíváním se buď rukama - nohama nebo lámanými všemožnými jazyky, tak nakonec ve zmatku zakýve hlavou úplně jinak a dost špatně se to bere zpět. Bulharštinu vám přesto studovat neradíme, ledaže byste byli s Bulharskem v přímém spojení a bulharský jazyk pro svůj život opravdu potřebovali. Krásnou bulharskou dovolenou si užijete i bez bulharštiny, v posledních letech zájem o bulharské pobřeží čím dál více stoupá a sami Bulhaři mají velkou snahu se s turisty dorozumět a nabídnout zajímavosti bulharské kultury a gastronomie. Osmánská nadvláda panovala v Bulharsku až do 19. století a tak jednoznačně zakusíte mix turecké a balkánské kuchyně na všechny způsoby. A bulharské víno? Paráda. Pokud jedete pracovně do Bulharska, je čas objednat si profesionální tlumočení a užít si všeho, co tato černomořská země nabízí.

Věděli jste, že díky bohaté historii je Bulharsko čtvrtou zemí na světě s největším počtem památek zapsaných na seznam UNESCO?

S námi se domluvíte i bulharsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...