Albánie je Škiperie

Profesionální překlady z albánštiny i do albánštiny. Tlumočení s rodilým mluvčím. Rychle a s radostí.

Potřebujete profesionální překlad nebo tlumočení z albánštiny nebo do albánštiny? Skvěle! Ćekáme právě na Vás.

Specializovaní překladatelé

Rychlost kalkulace i dodání

Špičková kvalita překladu

Nejdůležitější jazyky světa jsou pro nás hračka

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • ruština
  • španělština

albánština

Je albánština složitá?

Zde je ukázka začátku otčenáše v albáštině a posuďte sami: "Ati ynë që je në qiell, u shënjtëroftë emri yt.arthtë mbretëria jote; u bëftë dëshira jote,si në qiell, edhe mbi dhe."

Přestože albánsky hovoří zhruba 6 miliónů obyvatel, v jazyku se skrývají dva důležité dialekty - gegština a toskičtina. Albánský jazyk prošel dlouholetým vývojem, má vlivy z latiny, řečtiny, ale svůj vliv zanechaly také i slovanské jazyky. V rámci indoevropských jazyků však tvoří samostatnou větěv, z čehož bude patrné, že podobnost s jinými jazyky je téměř žádná a tudíž domluva s místním obyvatelstvem bude složitá. Avšak v Albánii najdete velmi milé lidi, kteří jsou ochotní pomoci, ukázat cestu případně vás někam dovést, než aby se složitě domlouvali. A nic za to nežádají, odměnou jim je radost, že vám pomohli. Jazyková bariéra padá po pár doušcích dobrého piva, vždyť pivovary tam stavěli v socialismu Češi. Občas se domluvíte anglicky nebo využijete italský jazyk. Ale celkově platí, že kdo se chce domluvit, se prostě domluví. A když vás náhodou zastaví albánská policie, není třeba se ničeho obávat, bude si s vámi spíše chtít popovídat, než vás za něco pokutovat. (Pokud jste ovšem předtím tajně nenafotili ponorkovou základnu, což je zakázané). Pro jednání s úřady bychom pak doporučili profesionální překlady nebo tlumočení z albánštiny a do albánštiny.

Nejčastější typy překladů z albáštiny a do albáštiny?

Soudní
překlady

od rodných listů přes vysvědčení až po notářské zápisy

Právní
překlady

smlouvy, výpisy, veškeré právní podklady, běžné dokumenty

Technické
překlady

manuály, instrukce, výkresy, dokumentace, atd.

Všeobecné
překlady

dopisy, články, abstrakty k závěrečným pracím studentů

Naší ambicí je absolutně zjednodušit objednávání a dodávání překladů z albáštiny i do albáštiny.

Expresní překlady

Spěcháte na překlad z albánského jazyka? Nebo do albánského? Ač se to zdá komplikované, my to umíme.

Do 5 normostran vám překlad dodáme i za běžnou cenu - pokud nám dáte zadání do 12.00 hod.

Standardní překlady

Sháníte kvalitní překlad z albánštiny nebo do albánštiny? Máte nějakou specialitku? Možná marketingový text nebo literární dílko?

Máme albánské literáty, technické překladatele i obchodníky.

Tlumočení

Nejde to rukama a nohama? Potřebujete opravdu kvalitní výsledek? Spěchá to?

Tak to zkuste s námi!
Na albánské tlumočení se vždycky těšíme.

Reference

Reference a doporučení, speciálně u tak komplikovaného jazkyka jako je albánština, jsou pro nás velmi důležité. I když se může zdát, že tak nedůležitý jazyk nemá v profesionálních překladech své opodstatnění, my překlady z albáštiny a do albánštiny berem naprosto vážně a máme s ním dost zkušeností. A právě proto jsme si získali kredibilitu nejen u našich klientů, ale i rodilích mluvčích, s kterými spoupracujeme.

Zobrazit všechny

Celkem 555 hodnocení

Získali jsme 4.82 bodů

Co je dobré vědět o Albánii

O Albánii a Albáncích je dobré vědět, že se vždycky "nějak" domluvíte. Albánští občané jsou velmi milí, přátelští a velmi zvědaví na turisty. A to nejen proto, že jim turistika přinese peníze. S mnohými turistickými fenomény se albánští starousedlíci vlastně nikdy nesetkali. A tak se vám může snadno stát, že se budete na horských kolech nebo motorkách prohánět albánskou krajinou a nádhernými pohořími a samozřejmě narazíte na místní obyvatelstvo. Na staříky oblečené v černém, v elegantních botech, čisté košili, staré ženy v tradičních černých pracovních šatech a budete svědky, jak okopávají svá horská kamenitá políčka, která rodí zase jen další kamení. A budete si chtít užít tu jedinečnost toho momentu a zastavit se na občerstvení. A dáte se nějak do řeči, přestože albánsky vlastně neumíte a tito lidí neumí žádný cizí jazyk, ale přesto se domluvíte. Pochopíte, že kroutí nechápavě hlavou nad tím, proč se tam lopotíte v horách na těch kolech, navíc v nějakých úplně směšných barevných dresech. Proč takhle nesmyslně vyhazujete energii, která se dá z jejich pohledu využít jinak. Pokud se zdržíte v nějaké místní komuně do odpoledních nebo večerních hodin, budete svědky, jak tito lidé žijí pohromadě, v tradičních hodnotách. Uvidíte krásný tanec tří generací, staříka, otce a vnuka. Uvidíte ledacos, co by se v našich krajinách a uspěchaných světech mohlo zdát divné, ale vlastně to jsou ty nejcennější věci. Rodinné momenty, sdílení, radost z bytí. I když albánsky neumíte, žádného překladatele potřebovat nebudete. Domluvíte se totiž srdcem.

S námi se domluvíte i albánsky!
Jazyk nejazyk Chci poptat překlad?

Specializace

Energetika

Strojírenství

Automobilový průmysl

Medicína a farmacie

Chemický průmysl

A další ...